A dénártól a forintig

A magyar pénzek történetéről nyílik kiállítás az MNB és a Pécsi Tudományegyetem szervezésében

Kultúra
  • 2017.09.29. - 15:21

Az MNB a magyar felsőoktatás 650 éves múltja előtt tisztelegve a megnyitón mutatja be tízezer forintos ezüst, illetve kétezer forintos színesfém emlékérméjét. A kiállítás a magyar pénzverés évezredes történetén vezeti végig a látogatókat mintegy hatszáz kiállítási darabon keresztül.

A kiállításon az érdeklődők nem csupán történeti képet kapnak a magyar pénzekről, hanem numizmatikai, technológiai és bankjegybiztonsági ismeretekkel is gazdagodhatnak. A tárlaton több pénzritkaság is helyet kapott, de próbavereteket, tartományi- és magánpénzeket is kiállítanak, illetve a pécsi Janus Pannonius Múzeum jóvoltából több helyi vonatkozású numizmatikai relikviák is szerepelnek az anyagban. A kiállítás megnyitó ünnepségén mutatják be az MNB által kibocsátott tízezer forintos névértékű ezüst emlékérmét, amellyel a Pécsi Tudományegyetem 650 éves fennállása előtt tiszteleg, de itt láthatják először az érdeklődők a kétezer forintos színesfém emlékérmet is. A Pécsi Tudományegyetemen az MNB támogatásával és szakmai közreműködésével 2015-ben indult el a Geopolitika, geoökonómia és politikai földrajz közép-európai perspektívából című doktori program, amelyben több mint száz hallgató vesz részt.

A kiállítás hétköznaponként 8 és 18 óra között látogatható 2017. december huszadikáig. 

Reklám