A közétkeztetési reform ugyan többszöri halasztás után január elsején hatályba lépett, ám a rendeletben foglaltakat csak szeptember elsejétől kell alkalmazni. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy a hatóságok figyelmeztetnek, de egyelőre nem büntetnek. Van olyan budapesti kerületi polgármester, akinek azonban most is fontos, hogy rendjén menjenek a dolgok.

A XVI. kerületi példa tanulságos, hiszen nem a minisztériumi paragrafusokra várnak, hanem a szülőket is bevonva tervezik a közétkeztetést, a „rágós falatokat” pedig közösen megpróbálják kihagyni a menüből…



