Nemcsak az Európai Unió, hanem a magyar költségvetés is „beszáll” az útfejlesztési programba, január elején döntött a kormány egy 750 milliárdos gyorsforgalmi útfejlesztés indításáról. Ezen túlmenően a 2014–2020 közötti ciklusban háromszázmilliárd forint európai uniós pénz jut útfelújításra és -építésre – ismertette lapunkkal Becsey Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közlekedésért felelős helyettes államtitkára a miniszterelnök vidéki látogatásai során meghirdetett útfejlesztési programok anyagi hátterét.




