Befejeződött az erdők és fás legelők természetvédelmi kezelése és kialakítása a Hortobágyi Nemzeti Park (HNP) területén. Az erdőrehabilitációt több mint kétszázötvenmillió forint európai uniós és hazai társfinanszírozásból valósították meg.
A dél-nyírségi tölgyligetek és pusztai tölgyesek rehabilitációja során a vámospércsi, a létavértesi erdőspusztán, az újlétai Kiserdőben, valamint a martinkai erdőben kocsányos tölgyet telepítettek, s ezzel egy laza szerkezetű, nyílt, fás legelőre hasonlító erdős puszta szerkezetét teremtették meg – magyarázta az igazgató. A Szatmári-sík erdeinek – Gávavencsellő, Kisar, Kispalád, Olcsvaapáti, Tarpa –, valamint a bátorligeti homoki tölgyesek rehabilitációjában a nagy tömegben jelen lévő akác és zöld juhar irtása volt a legfontosabb, kocsányos tölgy, mezei juhar és ezüst hárs ültetésével az eredeti vegetációnak megfelelő fajösszetételű erdő létrehozásával segítették elő az élőhely regenerálódását.
A Közép-Tisza menti ártéri puhafás galériaerdőkben a sűrűbb erdőállományokban a zöld juhar és az amerikai kőris, a nyíltabb részeken a gyalogakác eltávolítása történt meg – fűzte hozzá a szakember.
Olajos Péter elmondta az is, hogy a tiszadorogmai Göbe-erdőben a zöld juhart és az amerikai kőrist irtották, ahol pedig a pótlásukra szükség volt, ott kocsányos tölgy, magyar kőris, fehér, szürke, rezgő nyár és fehér fűz telepítésével erdősítettek. w



