BOCS: egyedülálló mentorprogram Borsodban

A térség legjobbjai a térség legjobbjaiért dolgoztak

Krónika
  • 2015.04.01. - 12:30

Szombaton hivatalosan is véget ért az a komplex és ez idáig egyedülálló mentorprogram, amely a Bódva-völgye és a Cserehát tehetséges fiataljainak felkarolását tűzte ki célul. A tavaly áprilisban indult kezdeményezés a térséghez kötődő, elismert szaktekintélyek bevonásával segítette az itt élő ambíciózus pályakezdőket. A résztvevők ismert tudósoktól, politikusoktól, művészektől, íróktól, költőktől, filmrendezőktől és sikeres vállalkozóktól kaphattak szakmai tanácsokat. Az Edelényi Kastélysziget dísztermében, zárókonferencia keretében összegezték a projekt eredményeit, majd a mentoráltak alkotásaiból létrehozott, különös hangulatú képzőművészeti kiállítással búcsúzott a BOCS.

Szakmai tanácsokat kaphattak, tanulmányutakon, műhelybeszélgetéseken, konferenciákon, kiállításokon vehettek részt, publikálhattak, filmet forgathattak, és nem utolsó sorban sokat szerepelhettek a hírekben a Bódva-völgy-Cserehát Mentorprogram (BOCS)tehetséges fiataljai. Az egyedülálló projektben a tudomány, a művészet és a gazdaság különféle ágazataiban tevékenykedő sikeres szakemberek személyes mentorként támogatták a rájuk bízott pályakezdőket, ezáltal kulturális és kapcsolati tőkéhez juttatva őket.

Szombaton, az edelényi barokk kastélyban megrendezett zárókonferencián az elmúlt egy esztendőben elért eredményeket értékelték a szervezők, majd a mentorok és a mentoráltak kerekasztal beszélgetések formájában a nagyközönségnek is beszámoltak a közös munka gyümölcséről. A társadalom-és gazdaságfejlesztést megcélzó kezdeményezést a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés Alelnöke, Bánné dr. Gál Boglárka méltatta, majd a Nemzeti Agrárszaktanácsadási Képzési és Vidékfejlesztési Intézet főigazgató-helyettese, dr. Eperjesi Tamás – aki maga is mentorként szerepelt programban- emelte ki annak térségre gyakorolt pozitív hatásait.

rőczei
Reklám