Megkoszorúzta a Rákóczi Szövetség II. Rákóczi Ferenc Kossuth téri szobrát a fejedelem emléknapján.

Sárospatakon együttműködési megállapodást írt alá a Nemzeti Örökség Intézete és az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Rákóczi-vár kertjében pedig történelmi emlékhelyet avattak. Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkár úgy fogalmazott, a cél az, hogy az ilyen helyekre büszkék lehessenek a határon inneni és túli magyarok. Gulyás Gergely parlamenti alelnök hangsúlyozta, hogy a fejedelem élete népe szolgálatáról szólt.



