A cseh külügyminisztérium kezdeményezésére a dél-morvaországi Slavkovban (az egykori Austerlitzben) találkozott tegnap Werner Faymann osztrák, Bohuslav Sobotka cseh és Robert Fico szlovák kormányfő.
Sobotka sietett egyértelműsíteni, hogy együttműködésük nem a – Csehország, Szlovákia, Lengyelország és Magyarország alkotta – visegrádi négyek konkurenciája akar lenni, hanem „kiegészítése” annak. A V4-eknek nagy jelentőséget tulajdonító Varsót azonban – ahogy a cseh Hospodárské Noviny cseh napilap rámutatott – idegesíti az új fejlemény. A visegrádi négyeket láthatóan megosztja az orosz szankciók kérdése, hiszen amíg Lengyelország szigorításért lobbizik, a többiek a büntetőintézkedések hátrányaira panaszkodnak, ahogy Ausztria is.



