Szigorú ellenőrzés alatt

Sok tiltakozót előállítottak Fergusonban, több ezer gárdista felügyeli az utcákat

Krónika
  • 2014.11.27. - 08:45

A két napos tüntetések után kissé lenyugodtak a kedélyek Fergusonban. A csaknem kétharmad részben fekete többségű város több pontját a Nemzeti Gárda fegyveres egységei ellenőrizték. A helyi rendőrség épületénél ezúttal mintegy kéttucatnyian tiltakoztak csupán.

Jay Nixon, Missouri állam kormányzója, aki a Nemzeti Gárda 2200 tagját vezényelte Fergusonba és környékére, kijelentette, hogy a csapaterősítés "hasznos" volt.

A St. Louis elővárosának számító, 21 ezres településen hétfőn zavargások törtek ki, miután az illetékes megyei vádesküdtszék úgy döntött, hogy nem kell bíróság elé állítani Darren Wilson rendőrt, aki augusztus 9-én agyonlőtte a fegyvertelen, afroamerikai, 18 éves Michael Brownt.

Egész Amerika tüntet

ferguson
Reklám