Ismét képtelen állítások jelentek meg a közigazgatási bírák pályázati rendszeréről Völner Pál igazságügyi államtitkár szerint.
Völner Pál lapunknak elmondta: szakmai egyeztetések után változtattak a pontozási rendszeren. A szubjektíven adható pontokat éppen azért felezték meg, hogy a bírói tanács „ne írhassa totálisan felül” az objektív kritériumok szerint elérhető eredményeket, és a külsős pályázóknak is legyen esélyük a bírói posztok elnyeréséhez. Mutassanak egyetlen személyt a bírói karból, akit a Fidesz küldött! – jelentette ki az államtitkár, leszögezve, teljes mértékben biztosított az igazságszolgáltatás függetlensége. Völner úgy látja, hisztériakeltés zajlik az ügyben, és azt ajánlja, mindenki várja meg a kinevezéseket. Hozzátette: a korábban meghirdetett helyekre nem jutott be külsős pályázó, ez is igazolja a változtatások szükségességét az esélyegyenlőség megteremtéséhez – hasonlóan, mint több nyugati államban. A pályázatokról természetesen továbbra is a bírák döntenek, nem a kormány. Völner szerint a DK jobban tenné, ha csöndben maradna, miután a sukorói telekcsere ügyében börtönnel fenyegette az eljáró bírákat és ügyészeket.



