Visszafoglalták Moszult

Az iraki erők legyőzték az Iszlám Állam katonáit

Külföld
  • 2017.07.09. - 14:50

 Haider al-Abádi iraki miniszterelnök vasárnap bejelentette, hogy a kormányerők győzelmet arattak az Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezet fölött Moszulban.

iraki miniszter moszulban
A Washington vezette nemzetközi koalíció támogatását élvező iraki erők tavaly október 17-én indították meg offenzívájukat az ország második legnagyobb városának visszavételéért, amely 2014-ben került az Iszlám Állam kezére. Ez volt a dzsihadisták utolsó fellegvára Irakban, amely egyben szimbolikus jelentőséggel is bírt számukra, miután vezetőjük, Abu Bakr al-Bagdadi innen kiáltotta ki kalifátusát az Iszlám Állam által elfoglalt iraki és szíriai területeken. A szélsőségesek az elmúlt időszakban jelentősen veszítettek befolyásukból. "Fővárosukban", a szíriai Rakkában jelenleg is ostrom alatt állnak.
Reklám