Megszakadt az amerikai Mikaela Shiffrin győzelmi sorozata a női alpesi sízők világkupájában, miután kiesett a műlesikló versenyen, Zágrábban.

Az olimpiai bajnok legutóbb több mint négy évvel ezelőtt, 2012. december 29-én, az ausztriai Semmeringen esett ki legerősebb számában. A szakágat évek óta uraló s a legutóbbi hét szlalomversenyen győztes amerikai búcsúját magabiztosan használta ki az utóbbi versenyeken rendre mögötte második Veronika Velez-Zuzulova (képünkön): a szlovák versenyző majdnem háromtizeddel győzte le honfitársát, a fantasztikus második futamot produkáló Petre Vlhovát, s több mint fél másodperccel a cseh Sarka Strachovát. A szakági pontversenyben Velez-Zuzulova tíz pontra megközelítette Shiffrint.



