Ünnepi kulissza huligántempóval

Labdarúgás. A Ferencváros majd húszezer néző előtt megnyerte a Debreceni VSC elleni rangadót, ám vélhetően késelésbe torkolló leszámolás árnyékolta be a „tábor” visszatérését

Sport
  • 2017.11.06. - 01:10

A Groupama Aréna átadása óta először volt a zöld-fehérek hazai bajnoki mérkőzésén szinte telt ház – ám az e feletti örömbe üröm vegyült.

Groupama Aréna 20171106
Klubmérkőzésen nagyon régóta nem tapasztalt hangulat jellemezte a Groupama Arénában rendezett rangadót, amelyen csaknem két és félszer annyian voltak, mint a forduló további öt találkozóján összesen (Fotó: Hegedüs Róbert)

Fantasztikus volt a hangulat az Üllői úton, bajnoki találkozón évek óta, egyetlen hazai klubmeccsen sem tapasztalt szurkolás övezte a forduló előtt még listavezető Ferencváros és az augusztus közepe óta veretlen, a sereghajtók közül a legjobbak közé emelkedő Debrecen rangadóját. Szűk egy órán keresztül kísértett a múlt, hiszen a két csapat idén korábban már háromszor is játszott egymással, egyetlen gól nélkül. Aztán a 328. egymás elleni 2017-es játékpercben a góllövőlistát vezető Varga Roland megtörte a jeget, majd két perc múlva Priskin Tamás is bevette a vendégek kapuját. E bő két percben dőlt el a rangadó, Herczeg András, a Loki edzője nem ok nélkül mondta utána, hogy 120 másodpercnyi figyelemkiesés számukra mindent tönkretett. A korábbi Fradi-játékos, Aleksandar Jovanovic szépített ugyan, de a zöld-fehérek sikerét ez már nem veszélyeztette. Az ultrák győztes meccsre tértek vissza, mindenki boldog volt – ameddig nyilvánosságra nem került, hogy a mérkőzés szünetében a Ferencvárosért szurkoló csoportok néhány tagja között késeléssel végződött csetepaté tört ki. Az esetnek legalább két súlyos sérültje van.

Nagy kár érte, hiszen a felelőtlen egyéni indulatok beárnyékolták a futballünnepet. Pedig a szurkolói csoportok vezetői mindent megtettek a rendért, honlapokon és a közösségi médiában, illetve a stadionban megafonon keresztül is kérték a szurkolótársakat a sportszerű viselkedésre. Magyar élvonalbeli bajnoki mérkőzésen késelés emberemlékezet óta nem történt (a rendőrségi közlemény nem pontosítja a sérüléseket okozó eszközt, így a késelés a közösségi médiából tudható, de egybehangzó információ), a hírek szerint olyasmi történt, aminek az ellenkezőjére a visszatérésről megállapodók rábólintottak, arra, hogy nem lesz „balhé” a korábban a stadionban szurkoló „bejárók” és a visszatérők között. A Ferencváros közleménye szerint a klub „az eljárás befejezésééig felfüggeszti az összes érintett szurkoló kártyáját”. Egyszerű szövegértelmezés: a klub tehát tudja, kik voltak a verekedés részesei. A Ferencváros részéről az egyetlen elfogadható szankció az örökös kitiltás. Ugyanakkor nagy kár lenne, ha a tábor mostani „visszatérése” egyetlen alkalomra szólt volna, ha a beazonosítható bajkeverőket bárki is egy kalap alá venné a csaknem húszezer normálisan szurkolóval. A Groupama Arénában majdnem két és félszer annyian voltak, mint a további öt stadionban összesen.

Reklám