Tizenegyedszerre rendezik meg mától a Dubrovniki Fórum nevű, kétnapos nemzetközi kül- és biztonságpolitikai tanácskozást.
Holnap Áder János részt vesz a Három tenger kezdeményezés című kerekasztal-beszélgetésen, amelynek témája a térség hiányzó, észak–déli irányú infrastruktúrájának kiépítése az energia, a közlekedés és a digitális világ területén. A kérdéskörről tavaly szeptemberben kezdtek először tárgyalni a tizenkét országból álló, horvát kezdeményezésre létrejött adriai–balti–fekete-tengeri összefogás országainak első ülésén. Pénteken egyebek mellett szó lesz a gazdasági kamarák tevékenységéről, energetikai, közlekedési és biztonsági kérdésekről. A magyar külügyminiszter a geopolitikai kihívásokkal foglalkozó panelen szólal fel. Elmarad az idén a miniszterelnökök kerekasztal-beszélgetése, amit Tihomor Oreskovic horvát ügyvivő kormányfő azzal magyarázott, hogy kicsi volt iránta az érdeklődés. A Dubrovniki Fórum – korábbi nevén Croatia Forum – nemzetközi konferenciát először 2006-ban rendezték meg állam- és kormányfők részvételével. A házigazda Horvátország akkoriban kezdte meg csatlakozási tárgyalásait az Európai Unióval, amelynek 2013 júliusa óta a tagja.



