Új délkeleti együttműködés

Magyar gázturbinák indonéz szélerőművekben

Gazdaság
  • 2016.12.13. - 01:10

Egy indonéz projekt közös finanszírozására társult a Magyar Export-Import Bank (Exim) és a kanadai Export Development Canada (EDC), aminek keretében nyolc mobil erőmű épül a délkelet-ázsiai országban.

Az éves áruforgalom értékének jelentős növekedésével Indonézia számára Magyarország a kelet-közép-euró­pai térség első számú kereskedelmi partnerévé válik - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) tegnap.

Az Exim és az EDC által közösen finanszírozott projekt keretében ötszáz megawatt teljesítményű erőművek épülnek Indonéziában, amelyekbe a General Electric (GE) által nagyrészt Magyarországon gyártott TM 2500 gázturbinákat építenek be. A létesítmények körülbelül négymillió indonéz otthonban biztosítják majd az áramellátást. A beépítendő húszból tizenöt turbinát Veresegyházán gyártottak, ami lényegesen növeli Magyarország Indonéziába irányuló exportját. Az Exim által finanszírozott gépexportnak a magyarországi GDP-re gyakorolt hatása meghaladja a 25 milliárd forintot.

Reklám