Szőlősgazdák demonstráltak tegnap az alacsony felvásárlási árak miatt az 53-as számú főúton, Soltvadkert és Kiskőrös között.

A hazai borágazat legnagyobb problémáját továbbra is az olasz importborok beáramlása, a nagyon alacsony felvásárlási ár, valamit az okozza, hogy a szőlőtermelők nem fognak össze. Hamarosan jelölniük kell a termelőknek a borospalackokon, hogy milyen arányban tartalmaz a bor külföldi alapanyagot.



