A Fiumei úti Nemzeti Sírkertben helyezték örök nyugalomra a kétszeres Kossuth-díjas, nyolcvannyolc éves korában elhunyt Juhász Ferencet.

A költőt felesége, Kilián Katalin, lányai Anna és Eszter, valamint barátai és pályatársai kísérték utolsó útjára. A nemzet művészét Ágh István költő, Pomogáts Béla irodalomtörténész, Konok Tamás festő, Csányi Vilmos etológus, író, Grecsó Krisztián író, Galkó Balázs színművész és Balog Zoltán búcsúztatta. Az emberi erőforrások minisztere hangsúlyozta: Juhász Ferenc nemzedékek ihletője, szellemi-lelki tápláléka volt. „Magyarország, a magyarok, Európa és a világirodalom Juhász Ferenccel egy olyan lírai költőt veszített el, aki a részt, a magyart benne látta az egészben, az univerzumban és ezt az univerzumot a lelkében hordozta” – mondta. A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése még korábban közleményben emlékezett meg a költő haláláról. „Juhász Ferenc életműve a 20. századi magyar irodalom időtálló értéke, kitörölhetetlen fejezete. Halálával a teljes magyar könyvszakmát érte pótolhatatlan veszteség” – közölték.



