A magyar gyógyszeripar az Irinyi-terv több célkitűzését is teljesíteni tudja, és hozzájárulhat az ipar GDP-arányának növeléséhez.
Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára előadásában többek között rámutatott, hogy az iparstratégia kialakításánál egyik fő szempont volt az ipar diverzifikálása, a járműgyártás erősítése mellett olyan ágazatok fejlesztése, amelyek éves szinten három–öt százaléknál gyorsabb ütemben növekednek. A stratégia emellett előtérbe helyezi az innovációt, a gyógyszeripar pedig kutatás-fejlesztés igényes.



