Tavaszünnep

A kecske éve után hétfőn a majoméba lépünk át a kínai asztrológia szerint

Krónika
  • 2016.02.05. - 00:43

A kecske után beköszönt a majom éve hétfőn, a kínai holdújév kezdetén, ami Délkelet-Ázsiában egyben a tavaszünnep kezdete is.

tavaszünnep 20160205
(Fotó: Reuters - China Daily)

Az ott élőknek az esemény olyan, mintha mi, európaiak egyszerre tartanánk meg a karácsonyt és a szilvesztert, a mulatság Kínában és a környező országokban ráadásul két hétig tart. A családok összegyűlnek, együtt vigadnak, és lehetőségeik szerint mindenki mindenkit megajándékoz valami csekélységgel. Az ünnepelésből nem maradnak ki a pekingi állatkert lakói sem, az akváriumban ezekben a napokban maskarás búvárok végzik az etetést.

Reklám