Megduplázta a kormány az ingyenes gyermekétkeztetésre szánt támogatást 2010 és 2015 között: az összeget harmincegymilliárdról hatvanegymilliárd forintra növelte, a jövő évi költségvetésben pedig hetvenmilliárd forintot különít el erre a célra – közölte tegnap Dunai Mónika, a Fidesz-frakció szóvivője.
Kiemelte, ennek köszönhetően azoknál a családoknál, melyek korábban semmilyen támogatást nem kaptak, tavalyhoz képest hét-tízezer forinttal lett kevesebb a költsége gyermekenként a szülőknek. Míg ugyanez a kedvezmény az eddig féláron étkező háromgyermekes családoknak tizenegy-tizenötezer forintos megtakarítást jelent, mivel már a költségek felét sem kell kifizetniük. Kérdésre válaszolva hozzátette, a kormány nemcsak az ingyenes gyermekétkeztetés kiterjesztésével, hanem a térítésmentes tankönyvellátással, valamint a családtámogatási ellátások korábbi kifizetésével is segítette az iskolakezdést.



