Soltész: Évtizedes adósság a falusi csok

Kétezernél is több településen vehető igénybe a támogatás

Belföld
  • 2019.02.25. - 13:51

Soltész Miklós, a KDNP képviselője a falusi csokról beszélt napirend előtti felszólalásában a hétfői Országgyűlésen.

Soltész Miklós üdvözölte és a KDNP támogatásáról biztosította a Magyar falu programot, a vidéken megmaradás elősegítését munkahelyteremtéssel, infrastrukturális beruházásokkal.

Hozzátette: kétezernél több településen vehető igénybe a "falusi csok", amely segítség az elvándorlás megállításában vagy megfordításában, és jelezte: azt is jó döntésnek tartják, hogy nemcsak új házra, hanem régi ingatlan vásárlására, felújítására, bővítésére is lehet fordítani ezt a juttatást.

A kommunizmus áldozatainak emléknapja kapcsán arra is kitért: nyolcvan év alatt közel száz millióan haltak meg e diktatúra következtében, Magyarországról 700 ezer embert hurcoltak gulágra, közülük 200 ezren nem tértek haza, és szintén 700 ezer volt a kitelepített németek száma.

Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a kormányzat fontos céljaként említette a falvak népességmegtartó erejének növelését, a Magyar falu programot pedig a vidéktámogatás mérföldkövének nevezte.

Hozzátette: az idén 150 milliárd forintból gazdálkodó program részeként 50, a következő években 75 milliárd forint jut alsóbbrendű utak felújítására, 75 milliárd forint életminőség-javítására, 25 milliárd pedig a "falusi csok-ra".

Az államtitkár célként említette, hogy a városban vagy falun való élet ne életminőség-, hanem életstílusbeli választás legyen.

Reklám