Harminchét év után esett tegnap újra hó a Szaharában, az afrikai sivatag azon területén, amely az egyik legszárazabb régiójának számít.

A havazás nemcsak rövid látványosság volt a kivételesen szerencsés szemtanúk számára, mivel akkora csapadékmennyiség hullott le kevesebb mint egy nap alatt, mint amennyi egész évben Nagy-Britannia területére. A jelenség mögött sokan a globális felmelegedést látják, mivel az érintett régióban, az Algériában található Ain Sefra város környékén szinte egész esztendőben harminc Celsius-fok körül van a hőmérséklet



