Számos magyarországi fejlesztés mellett nemzetközi jelenlétének megerősítését tervezi a fennállásának huszonötödik évfordulóját ünneplő Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, amely célkitűzéseit a tegnapi közgyűlésén ismertette.
Az igazgató a szervezet nemzetközi munkáját ismertetve hozzátette, hogy kiemelt területük Ukrajna és a Nyugat-Balkán. Afganisztánban együttműködnek az Egyesült Nemzetek Szervezete Világélelmezési Programjával, Nepálba pedig a tavalyi pusztító földrengés után pénzadományt juttattak el. Az idén egy iraki iroda megnyitását, valamint az ukrajnai és az afganisztáni jelenlétük megerősítését tervezik - tette hozzá. A szervezet aktívan részt vett a migráció okozta helyzet kezelésében is. Lehel László megjegyezte, hogy sok kihívással szembesültek a szervezet munkatársai és önkéntesei, a régóta nem tapasztalt népvándorlás mértéke miatt, s úgy vélik, ezt a problémát humanitárius módon már nem lehet kezelni.



