Primadonnák és forradalmak

Sziget: Új előadás az Operától, a Nemzeti Múzeum 1848-at idézi fel

Kultúra
  • 2018.08.09. - 01:03

Ezúttal egy hajótörött társulat történetét meséli el a Sziget Fesztiválon a Magyar Állami Operaház előadása, a Nemzeti Múzeum pedig az 1848-as európai forradalmakat mutatja be a sátrában.

A korábbiakhoz képest új koncepció alapján egy hajótörött színházi társulat történetét meséli el a Magyar Állami Operaház előadása az idei Sziget Fesztiválon – olvasható az intézmény közleményében. A nagy primadonna-show című, péntektől mindennap 18 órakor a Magyar Zene Háza Klasszikus, Opera- és Jazzszínpadon látható előadáshoz a helyszínből merítette az ihletet Aczél András rendező és Böhm György dramaturg. A szívtipró bonvivánt Boncsér Gergely, az érte epekedő három primadonnát Fodor Beatrix, Keszei Bori és Rőser Orsolya Hajnalka, az ugyancsak énekesi babérokra áhítozó sellőt Zavaros Eszter, az intrikus igazgatót Balczó Péter, a részeges kapitányt pedig Kristóf István alakítja. Az előadásban Mozarttól Leonard Bernsteinig számos szerző műveiből hangzanak el részletek a dalszínház zenekarával, a WalkyRock Trió közreműködésével és Köteles Géza vezényletével. A Magyar Nemzeti Múzeum közleményében azt írta, hogy a fesztiválra fölállított sátrában az 1848-as európai forradalmi hullám lesz a fő téma, többek közt játékokkal, női sorsok bemutatásával és kokárdakészítéssel, a látogatók nemzetőrnek is öltözhetnek, és a saját nyelvükön elszavalhatják a Nemzeti dalt. A Szigeten jelen lesz a fotóművészeti Capa Központ, valamint a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum is, utóbbi egy Ikarus 66-os oldtimer busszal. A budapesti rendőrfőkapitány, Bucsek Gábor tegnap a távirati iroda tudósítása szerint azt mondta: naponta mintegy háromszáz rendőr lesz jelen, s az idén először bűnmegelőzési és pihenőpontot is nyitott a testület. Tájékoztatása szerint a környék lakóinak nyugalma és a fesztivál biztonsága mellett kiemelten, inkognitóban dolgozó munkatársakkal a vagyonvédelmet is biztosítják. Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál pedig azt közölte, hogy az orvosi központon kívül naponta kilenc mentőautóval lesznek jelen a fesztiválon, s a feladatot nem a lakossági ellátás rovására végzik.
Reklám