Pompa

Tokió az első világháború előtt adott háromezer palántát Washingtonnak

Krónika
  • 2017.03.28. - 01:05

Virágba borultak a cseresznyefák tegnap az Amerikai Egyesült Államok fővárosában, Washington D. C.-ben. Nem olyan rég még hó borított szinte mindent a mérsékelt éghajlati övezetben, de a rózsaszínű virágok egyértelműen jelzik a tavasz beköszöntét.

cseresznyefa
(Fotó: Reuters/Joshua Roberts)

Ehhez egy ünnep is kapcsolódik a tengerentúlon, a japán–amerikai barátság jegyében évente megrendezett Nemzeti Cseresznyefa-virágzás Fesztivál, amelynek hagyománya még az első világháború előttre, 1912-re nyúlik vissza, amikor Tokió városa háromezer cseresznyepalántát ajándékozott Washingtonnak.

Reklám