Korrupciós bűncselekmények miatt vádat emelt a Központi Nyomozó Főügyészség ötven ember – köztük több volt pénzügyőr – ellen, akik a gyanú szerint csempészetben vettek részt a záhonyi magyar-ukrán határátkelőhelyen – derül ki Keresztes Imre főügyésznek az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményéből.
Az ügyben a volt pénzügyőrök hivatali kötelességüket megszegve azzal segítették az ukrán eredetű árukat Magyarországra csempészőket, hogy szándékosan nem fedték fel a beléptetett emberek gépkocsijában vagy ruházatában elrejtett termékeket. Jellemzően dohányáru, üzemanyag, permetezőszer kereskedelmi mennyiségű behozataláért a vesztegetők pénzt, cigarettát és szeszes italt adtak a volt pénzügyőröknek. Az egy főhadnagy kivételével tiszthelyettesi rendfokozatú pénzügyőrök hivatásos jogviszonya megszűnt, szabadlábon védekeznek. Bűnszervezetben, az előnyért hivatali kötelességét megszegve üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével és más bűncselekménnyel vádolja őket a főügyészség. Büntetési tételük felső határa huszonnégy év – tette hozzá a főügyész.



