Soha nem fogja magára hagyni a magyar kormány a kárpátaljai magyar közösséget a nehézségeivel, mindig vele lesz, amikor bajban van – jelentette ki szerdán Beregszászban Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára.
A megjelentekhez szólva a szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár hangsúlyozta, látogatásával is jelezni szeretné a magyar kormány és az anyaország cselekvő szolidaritását, közösségvállalását a nehéz időket élő kárpátaljai magyarsággal.
„Ígérem, hogy a magyar kormány soha nem fogja magára hagyni a kárpátaljai magyar közösséget a nehézségeivel, mindig vele lesz, amikor bajban van” – hangsúlyozta a politikus. Beregszászban szerzett tapasztalatairól szólva Czibere Károly példaértékűnek nevezte azt az összefogást, amely az anyaországi testvértelepülések részéről nyilvánul meg a kárpátaljai magyarok érdekében.



