Mától egészen szeptemberig pótlóbuszok közlekednek Budapesten a 4-es, 6-os villamos egy szakaszán. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint az Oktogon és a Harminckettesek tere között elbontják a meglévő villamosvágányokat, és újakat fektetnek le.
A kimaradó szakaszon pótlóbuszok fognak közlekedni, buszsávot alakítanak ki a külső forgalmi sávban az Oktogon és Pál utca közötti szakaszon, ezért irányonként csak egy sávot lehet használni. Most hétvégén az Oktogon és a dél-budai végállomások között végig pótlóbusz jár, ezt követően a villamosok a Széll Kálmán tértől az Oktogonig, a dél-budai végállomásoktól pedig a Harminckettesek teréig közlekednek.