Orbán Viktor fogadta Fatih Birolt

A Nemzetközi Energiaügynökség ügyvezető igazgatója elismerően szólt Magyarország energiabiztonságáról

Belföld
  • 2017.06.15. - 10:23

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az Országházban fogadta Fatih Birolt, a Nemzetközi Energiaügynökség (International Energy Agency, IEA) ügyvezető igazgatóját, akivel egyebek mellett a globális energiabiztonság kérdéseiről cserélt eszmét - tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-t.

aradszki
A jelentés közreadott összefoglalója szerint az IEA egyebek mellett javasolja a magyar kormánynak, hogy a 2030-as nemzeti energiastratégia egyik alappillére, a paksi beruházás zökkenőmentes megvalósítása érdekében biztosítsa annak megfelelését az uniós elveknek és szabályoknak. Az IEA javasolja továbbá a kormánynak egy világos és átlátható program létrehozását a kiskereskedelmi energiaszektor teljes liberalizálására, ideértve a hatóságilag megállapított végfelhasználói árak eltörlését. 
Reklám