Nem lakossági nyomásra, hanem rendőrségi kezdeményezésre záratták be az Auróra 9–11. szám alatt található üzleteket – közölte lapunkkal a józsefvárosi önkormányzat.
Szervezett bűnözés, valamint az azzal összefüggő egyes jelenségek elleni fellépés szabályairól és az ehhez kapcsolódó törvénymódosításokról szóló törvény alapján kezdeményezte az Auróra utca 9–11. szám alatti üzletek bezárását a rendőrség – írta lapunk kérdésére a VIII. kerületi önkormányzat. Közölte azt is, nem lakossági nyomásra vonták meg az Autóra Kert és az Auróra Kioszk engedélyét, hanem a hatóság kezdeményezésére.
Az említett egységek miatt számos lakossági panasz érkezik folyamatosan a józsefvárosi önkormányzathoz és a rendvédelmi szervekhez. „Többségében hangoskodásra, nyilvános kábítószer- és alkoholfogyasztásra, az ezekből adódó hulladékra és piszokra panaszkodtak, ami élhetetlenné tette a környéket és riadalmat keltett a lakosokban.”
Mint megírtuk, az Auróra Kioszk nevű helyen a rendőrség a lakossági panaszok hatására június 10-én razziát tartott, amelynek során tizenöt vendéget állítottak elő, és volt olyan személy, akinél több mint száz gramm kábítószergyanús anyagot találtak. Kábítószer-birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult, és a jegyző a nyomozó hatóság kezdeményezésére, közbiztonsági érdekből a büntetőeljárás befejezéséig, de legfeljebb egy év időtartamig a helyet bezáratta.
Az Auróra Kert nevű üzlet bezárására – ellentétben azokkal az állításokkal, hogy az üzemeltetéshez szükséges engedélyekkel rendelkezett – a kereskedelmi tevékenység megkezdésére és folytatására vonatkozó engedély hiánya miatt került sor.



