Az előzetesen gondoltnál súlyosabb Neymar sérülése, így a Paris Saint-Germain brazil szupersztárja szinte biztosan kihagyja jövő kedden a Real Madrid elleni BL-nyolcaddöntő második találkozóját.

A múlt hét végén, az Olympique Marseille elleni bajnoki mérkőzésen megsérült Neymar. Az első hírek arról szóltak, hogy kificamodott a bokája, de rendbe jöhet bő egy hét alatt. Zinedine Zidane, a Real Madrid edzője akkor még azt mondta, „Nem szeretem azt látni, hogy játékosok megsérülnek. Remélem, Neymar a BL-meccsre felépül, mert nem örülnék neki, ha sérülés miatt hiányozna.” Mára kiderült, a brazilnak eltört a lábfejében egy csont, s emiatt hosszabb kihagyás vár rá. A pesszimistábbak szerint még a világbajnoki részvétele is veszélybe kerülhet, bár David Beckham a 2002-es világbajnokság előtt hasonló sérülésből három hónap alatt felépült.
Körbejárta a világsajtót, hogy Dimitri Payet, a Marseille francia válogatott játékosa állítólag azt mondta a meccsen Benoit Bastien játékvezetőnek, hogy szóljon Neymarnak, ne ficánkoljon annyit, mert különben ők nyugtatják le. Ugyanakkor Neymar sérülése nyilván általánosabb kérdéseket is felvet. Ezek közül az egyik, hogy megéri-e valakiért 222 millió eurót kifizetnie egy klubnak? Neymart azért vásárolta meg a PSG, hogy a csapatot a Bajnokok Ligájában minden korábbinál messzebbre vezesse. A brazil csatár eddig jól teljesített – harminc mérkőzésén huszonnyolc gólt szerzett –, de nagy valószínűséggel az idei tavaszon nem tudja a remélt célok eléréséhez segíteni a párizsiakat.
Neymar egyébként egyfelől a legbalszerencsésebb játékosok közé tartozik, hiszen a 2014-es világbajnokságon is súlyos sérülést szenvedett, s kiválása után összeomlott a brazil válogatott. Most a PSG tagjaként, egy sorozat közepette, újra kidőlt a sorból. Nyilván sérüléseiben az is szerepet játszik, hogy a védők többnyire brutális keménységgel próbálják megakadályozni, hogy gólt szerezzen. És sérülése azt is felveti, eléggé védik-e a játékvezetők a néha valóban kíméletlenül össze-vissza rugdosott szupersztárokat. A Paris Saint-Germain, ha el is veszítette Neymart a Real Madrid elleni csata előtt, olyan gazdag keretből válogathat, hogy a brazil csatár pótlása megoldható. Alternatívaként kívánkozik, hogy Ángel Di María lesz a jobbszélső, míg Kylian Mbappé átkerül Edinson Cavani másik oldalára, balszélsőnek. Egy másik változat szerint Neymart a német világbajnok, Julian Draxler helyettesíti majd.
Neymar eddig a PSG tizenkét találkozóját hagyta ki, főleg eltiltás miatt. Amikor pályán volt, a meccsek 86 százalékát megnyerte a csapat, amikor nem játszott, 83 százalékát. A brazillal a soraiban 3,45-ös gólátlagot ért el mérkőzésenként, nélküle 2,92-t. Ugyanakkor az is érdekes, figyelemmel arra, hogy a PSG-nek most nem szabad gólt kapnia ahhoz, hogy reális esélye maradjon a továbbjutásra: eddig a párizsi sztárcsapat kevesebb gólt kapott (0,75-ös átlag) legdrágább játékosa nélkül, mint amikor ő is a pályán volt (0,86).



