Edson Arantes do Nascimento, azaz Pelé beperelte a Samsung Electronics céget, mert szerinte a híradástechnikai vállalat úgy reklámozta televízióit, hogy a közölt fotókkal a háromszoros világbajnok labdarúgóra lehetett asszociálni.
Pelé beadványa szerint ez a reklám azt sugallja, hogy ő támogatja a cég termékeit. Ezzel szemben pedig az igazság az, hogy három évvel ezelőtt, bár tárgyaltak egy reklámszerződés lehetőségéről, de az egyeztetések zsákutcába jutottak. Frederick Sperling ügyvéd kifejtette, hogy a chicagói szövetségi bírósághoz benyújtott keresetükkel azt szeretnék elérni, hogy a fent említett kompenzációban részesüljenek.



