Tegnap volt a negyvenedik évfordulója annak a történelmi jelentőségű páros űrutazásnak, amelyben összekapcsolódott a Szovjetunió gyártotta Szojuz és az Egyesült Államok Apollo űrhajója.
A Szovjetuniót Alekszej Leonov és Valerij Kubászov képviselte. Leonov tett először, 1965-ben űrsétát, Kubászov pedig később az egyetlen magyar űrhajós, Farkas Bertalan parancsnoka volt. Az Apollo fedélzetén a veterán Thomas Stafford, Donald Slayton és Vance Brand vett részt a küldetésben. A Szojuz–Apollo közös űrrepülés ma már a hidegháború befejezésére tett erőfeszítés jelképe.



