A magyar kormány a héten továbbítja a konvergenciaprogramot, valamint a nemzeti reformprogramot az Európa Bizottságnak a Költségvetési Tanács és a parlament jóváhagyásával – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A Magyarország külső sérülékenységének enyhítését szolgáló kormányzati intézkedések között a bizottság jelentése méltányolta a lakossági devizahitel-állomány teljes kivezetését, amely a forintosítás révén súlyos rendszerkockázatot szüntetett meg – emelte ki Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter hozzátette: az országjelentés megállapította, hogy a növekvő aktivitással együtt, párhuzamosan csökkent a munkanélküliségi ráta, valamint a tartósan munkanélküliek aránya is mérséklődött.
A konvergenciaprogramban a kormány tájékoztatja az Európai Bizottságot, hogy Magyarország az elkövetkező három évben mennyire teljesíti a gazdasági és monetáris unió következő lépcsőjéhez, az euró bevezetéséhez szükséges kritériumokat.



