"Montenegrónak az EU-ban van a helye"

A kormányfő az Országházban fogadta montenegrói kollégáját

Belföld
  • 2017.02.24. - 14:21

Montenegrónak az Európai Unióban van a helye, az ország felkészült, hogy a közösség tagja legyen - jelentette ki Orbán Viktor kormányfő pénteken az Országházban, miután tárgyalást folytatott Dusko Markovic montenegrói miniszterelnökkel.

OV-Montenegrói576x356
A nyilatkozatok előtt a miniszterelnökök jelenlétében három megállapodás is született. Az egyik a két főváros, Budapest és Podgorica közötti közvetlen légi járatról szól, ezt magyar részről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter írta alá, Orbán Viktor miniszterelnök szerint pedig akár már tavasszal megindulhat ez a járat. A másik egyezmény egy egyetértési nyilatkozat volt a belügyminisztériumok közötti együttműködésről, ezt a magyar kormány nevében Pintér Sándor belügyminiszter jegyezte. Végül ugyancsak a két belügyminiszter írta alá a Magyarország és Montenegró közötti, a tartózkodási engedéllyel nem rendelkezők visszafogadásáról szóló, az Európai Közösség és Montenegró közötti megállapodás végrehajtására vonatkozó jegyzőkönyvet.
Reklám