A Keleti Partnerség program sikeressége nagyon fontos az Európai Unió hosszú távú biztonsága szempontjából, ezért szorosabbra kell fűzni a kezdeményezés országai és az unió együttműködését – jelentette ki tegnap Szijjártó Péter (jobbra) külgazdasági és külügyminiszter Budapesten, miután moldovai kollégájával, Andrei Galburral (balra) egyeztetett.

Kiemelte, ebben az együttműködésben Moldovának jelentős szerepe van, és az ország békéje, stabilitása közvetlen biztonsági hatással van egész Európára. A megbeszélést követően Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is fogadta a moldovai külügy- és európai integrációs minisztert.



