Minden tizedik autós váltott

Csökkent az évfordulós szerződések száma

Gazdaság
  • 2018.02.28. - 00:50

A tavaly novemberi kampányidőszakban minden tizedik, mintegy 160 ezer kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) szerződést mondtak fel a tulajdonosok, ebből százezret személyautóval rendelkező magánszemélyek szüntettek meg – tájékoztatta tegnap a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) az MTI-t.

A Mabisz szerint annak, hogy csak minden tizedik érintett váltott biztosítót, egyik oka, hogy idősebb autójuk, valamint az ebben a körben jellemzően magas bónuszfokozat, az alacsonyabb éves díjak miatt a biztosítói ajánlatok közötti különbségek is kisebbek. A másik jelentős ok, hogy a 2010 után vásárolt gépjárművek kgfb-szerződésének évfordulója már a szerződés megkötésének dátumához igazodik. A január 1-jével felmondott felelősségbiztosítási szerződésekből kétezer-háromszáz nem fizetés miatt szűnt meg.
Reklám