Szombat hajnalban menetrend szerint elindult a budai fonódó villamoshálózat, amely a márciusban várható teljes elkészülte után Észak- és Dél-Buda között utazhatunk.

A 19-es és a 41-es járat jelenleg a Batthyány térig jár észak felől, mivel még nincs kész a Lánchídnál az átalakított, a nagyméretű CAF-villamosokat is átereszteni képes alagút. A 17-es járat Észak-Buda és Budafok között jár majd. A fonódó forgalomba állásával megszűnt a 86-os autóbusz, amely helyett jelenleg ideiglenesen pótlójárat közlekedik. A fonódó villamos szombat hajnali üzemkezdetére számos, a tömegközlekedést kedvelő rajongó gyűlt össze, a járművek első útját több fotózó, videózó stáb is megörökítette. Az 86-os busz utolsó járataira veterán járműveket is forgalomba állított a Budapesti Közlekedési Központ.



