Marad a schengeni határkontroll

Elhagyták Litvániát a menedékkérők, mert nem olyan, mint Németország

Külföld
  • 2016.11.12. - 03:07

Elfogadta az Európai Unió Tanácsa az Ausztria, Dánia, Németország, Svédország és Norvégia által ideiglenes jelleggel visszaállított belső schengeni határellenőrzések további három hónappal való meghosszabbítására tett uniós bizottsági javaslatot.

Robert Kalinák, a soros EU-elnök Szlovákia belügyminisztere szerint a végső cél a schengeni övezet lehető leghamarabbi és teljes körű visszaállítása, de a feltételek ehhez még nem adottak. Mivel tízezrek rekedtek Görögországban, a belső határellenőrzés a migránsok úgynevezett másodlagos mozgását fokozná.

A schengeni szabad mozgást a kvóta szerinti lakhelyükkel elégedetlen menedékkérők is kihasználják. Egy litvániai fogadóközpont vezetője, Robertas Mikulenas elmondta, harmincöt szíriai menekült hagyta el a központot, és alighanem Németország felé igyekszik. A szíriai Mohammed Ali Abdula korábban az LNK litván tévéadónak azt mondta: társaival azt hitték, hogy Litvánia olyan, „mint Németország vagy Svédország”, és miután a tévedésük kiderült, „egyértelművé vált, hogy nem akarnak maradni”.
Reklám