Marad a nyitottság

Beiktatták Prőhle Gergelyt a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatói tisztségébe

Kultúra
  • 2017.01.13. - 02:29

Marad a nyitottság Prőhle Gergely, a Petőfi Irodalmi Múzeum új főigazgatója átvette vezetői megbízását Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől tegnap Budapesten.

Prőhle-Gergely
(Fotó: MTI/Emmi//Bodó Gábor)

A távirati iroda tudósítása szerint Balog Zoltán a múzeumban tartott rendezvényen hangsúlyozta, hogy az intézményt E. Csorba Csilla leköszönő főigazgató vezetése alatt nyitottság és kreativitás jellemezte, amit érdemes megőrizni. Hozzátette: Prőhle Gergely nem a szűk szakmai közegből érkezik, ebben azonban lehetőség van a nyitásra, amelyhez a minisztérium minden segítséget megad. Prőhle Gergely programja elmondása szerint nem a radikális változáson, hanem a hosszú távú tervezésen alapul.

Reklám