Lezárult az aszfaltügy

Magyarország 48 milliárdos büntetést fizethet Brüsszelnek

Gazdaság
  • 2016.06.02. - 17:12

Lezárult az Európai Bizottság és Magyarország között zajló aszfaltügy, hazánknak 48 milliárd forintos büntetést kell fizetnie - közölte Lázár János a csütörtöki kormányinfón. Az Európai Bizottság korábban 450 milliárd forintnyi beruházást kifogásolt.

A Bizottság a korrupciógyanús útépítési közbeszerzések miatt vizsgált több százmilliárdos támogatást. Brüsszel először 120-150 milliárdos büntetést akart kiszabni, de egyeztetéseket követően végül ezt sikerült 48 milliárdra lealkudni, ami a későbbiekben felhasználható lesz. Ezzel párhuzamosan 370 milliárd forint korábban zárolt uniós támogatás is felszabadul, mondta el Lázár János. 

Reklám