Szabadon letölthetők és felhasználhatók azok a digitalizált fotók, amelyek a New York-i Metropolitan Művészeti Múzeum gyűjteményének egy jelentős részéről készültek – jelentette be az intézmény az MTI szerint.
„A gyűjteményhez való hozzáférési lehetőségek növelése már egy évtizede prioritást élvez. Húsz éve egy tudósnak még a katalóguscédulákért is tárgyalásokat kellett folytatnia” – mondta el Thomas P. Campbell, a múzeum igazgatója.
Mostantól azonban bárki letöltheti a képeket közvetlenül a Met honlapjáról, és úgy használhatja fel, ahogy akarja. A hozzáférhetővé tett 375 ezer műalkotás a múzeum törzsanyagába tartozik. További 65 ezer műalkotást digitalizáltak még, de ezek nem szerepelnek a szabadon felhasználható anyagok között.
A Metnek egyébként mintegy másfél millió műalkotás van a birtokában, de a zömét még nem digitalizálták.
Nem egyedülálló, hogy egy ilyen nagy múzeum szabad felhasználást nyújt a digitalizált anyagához, a Washingtoni Nemzeti Képzőművészeti Galéria és az amszterdami Rijksmuseum is megtette korábban.



