A határon húzódó kerítés nem Magyarországot, hanem az Európai Uniót védi, és ha ezzel hazánk meg tudja állítani az illegális migrációt, akkor nincs szükség a hegyeshalmi határellenőrzés miatt kialakult dugókra sem, hiszen Ausztriát is megvédi – mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az MTI-nek nyilatkozva hétfőn a bécsi magyar nagykövetségen.

A magyar kormány bejelentése szerint május 1-jére elkészül az új, mintegy 150 kilométer hosszú második védvonal is a magyar-szerb határszakaszon. A szóvivő hangsúlyozta, a kerítéssel éppen az a cél érhető el, amelyet az osztrákok is szeretnének, vagyis hogy ne jöhessen át a határon senki, akit később jogtalan tartózkodás miatt vissza kellene küldeni.



