Módosította a szervezet alapszabályát és a sporttörvény novemberi változásával összhangban határozott tegnap a tagozatok kiválásáról a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlése, 116 szavazattal, három tartózkodás mellett.
Borkai Zsolt MOB-elnök beszédében mind a riói olimpiai szereplést, mind a 2024-es budapesti olimpiai pályázat dohai prezentációját sikeresnek nevezte, s visszautasította az őt ért támadásokat: „Rióban nem voltak botrányok, a sport nagysága és ereje jelent meg hangsúlyosan, nem értem azokat, akik a sikereket próbálják befeketíteni. Sajnálom ezt, mert a magyar sportolók megérdemelték volna, hogy méltóan megünnepeljük őket. A MOB ajtaja a jövőben is nyitva áll mindenki számára, ha valaki be akar jönni rajta. Kivéve, ha ránk akarja törni, mert a falak stabilak, amelyeket százhúsz éves alapok tartanak!”- mondta a Borkai, aki szerint a MOB-ot és az ő személyét ért támadások is ártanak Budapest 2024-es olimpiai pályázatának. És megerősítette azt is, hogy a jövő évi tisztújításon újra indul az elnöki pozícióért.



