Összhangba kell hozni a munkaerő-piaci igényeket a képzéssel, szorosabb kapcsolatra van szükség a képzés, oktatás és foglalkoztatás között – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára tegnap Karcagon.
Pölöskei Gáborné szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta, a szakképzésben részt vevők 77 százaléka az állami rendszerben tanul. Az Irinyi-tervben szereplő fejlesztési területek, ahová szakembereket várnak: a járműipar, a specializált gép- és járműgyártás, az egészséggazdaság-turizmus, az IKT szektor és a védelmi ipar.



