Arany Jánosra azért emlékezünk, hogy nyelvi gazdagsága a 21. századi magyarságnak is tulajdona maradjon – fogalmazott Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter (balra) a 200 évvel ezelőtt született költőnek emléket állító Önarckép álarcokban című kiállítás megnyitóján a Petőfi Irodalmi Múzeumban tegnap.

A kiállítás elérhető közelségbe hozza a költőt – emelte ki a miniszter. Elmondta azt is, nemzeti és Kárpát-medencei „Arany-lázat” szeretnének ébreszteni, országszerte népmozgalomszerű szerveződés zajlik az emlékbizottság koordinálásával. Prőhle Gergely, a PIM főigazgatója (jobbra) kiemelte: a kiállítás a személyes viszony kialakulását szeretné előmozdítani a látogató és Arany János költészete között.



