Több mint száz ügyfél bankkártyaadatait szerezte meg két román férfi egy fővárosi bankfiók előterében lévő bankautomatából. A két férfi múlt szombaton helyezett el kamerát és egy speciális elektronikai eszközt a bankfiók előterében.
A rendőrök az eszközök leszerelésekor fogták el őket. Addig a gyanúsítottak százhuszonhárom ügyfél bankkártyájának adatait szerezték meg, pénzügyi tranzakciókat azonban nem tudtak indítani. Az is kiderült, hogy az elfogott páros egyik tagja ugyanabban a bankfiókban április és július között több alkalommal vett részt jogosulatlan adatszerzésben. A férfi bűntársai az akkor megszerzett több száz bankkártyaadattal másfél millió forint értékben vettek fel készpénzt Indonéziában, Kínában és az Amerikai Egyesült Államokban.



