Jó úton a görög mentőcsomag

Az euróövezet pénzügyminiszterei ma délután határoznak az új hitelről

Gazdaság
  • 2015.08.14. - 03:14

Az Európai Bizottság képviselője tegnap bejelentette, hogy átadta az állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanácsnak a Görögországnak folyósítandó harmadik segélycsomag megállapodástervezetét.

Az euróövezet pénzügyminiszterei ma délután – az Európai Tanács döntése előtt – rendkívüli ülésen határoznak a segélycsomagról név szerinti szavazáson. Az állami alkalmazottak szakszervezete és a kommunista Pame szakszervezet azonban tegnap estére tüntetést hirdetett a megszorítások ellen. A Reuters egy a pénzügyi terveket ismerő, névtelen forrása szerint Athén még augusztusban megkapja a harmadik segélycsomag első, 23 milliárd eurós részletét. A segélycsomag együttes értéke 91,7 milliárd euró, ebből 85,5 milliárd a tényleges segély, mintegy 6,2 milliárd pedig a 2018-ig a privatizációból származó bevétel.

Athén ugyanis vállalta, hogy 2015 és 2017 között 6,4 milliárd eurónyi privatizációs bevételt mutat fel. A magánosítás az egyik feltétele annak, hogy megkaphassák az újabb segélycsomagot.

A görög állami vagyonkezelő társaság tegnap már ki is hirdette az ország két legnagyobb kikötőjének, valamint az állami vasúti személyszállító cég és egy szerelvényjavító magánosításának időpontját.

Reklám