Ismét hal hullott az égből Mexikóban

A jelenség ritka, az állatokat valószínűleg a tornádó szippanthatja fel a vízből

Külföld
  • 2017.09.28. - 07:24

Haleső "szemerkélt" Mexikó északkeleti részén - adta hírül csütörtökön az AP amerikai hírügynökség.

Tamaulipas városának polgári védelme nyilatkozatban számolt be a "halcsapadékról". Mint írták: enyhe eső kíséretében kisméretű halak potyogtak az égből kedden a tengerparti Tampico városára.
A jelenség ugyan ritka, de már ősidők óta tapasztal ilyet az emberiség. A tudományos magyarázat szerint tornádók szívóhatása révén kerül halállomány a levegőbe, hogy aztán távolabb kipotyogjon a forgószél katlanából.

 

Reklám