Hazánkba látogat a Rotary elnöke

A jótékonysági világszervezet első embere tárgyal itthon a helyi klubokkal

Gazdaság
  • 2016.06.13. - 01:26

Megérkezett tegnap Magyarországra K. R. Ravindran, a Rotary Club világelnöke. Az egyik legnagyobb jótékonysági világszervezet vezetője egyeztetni érkezett hazánkba a régió magyar és határon kívüli klubtagjaival.

A főváros mellett ellátogat még Egerbe, Nyíregyházára, Szekszárdra és Mosonmagyaróvárra is. A világelnököt ma fogadja a Parlamentben Hiller István, az Országgyűlés alelnöke. A Rotary Club tagjai jótékonysági munkát végeznek, közleményük szerint a klubok olyan emberekből állnak, „akik jobbá szeretnék tenni a körülöttük lévő világot”, a világszervezet pedig „politika és vallás felett áll”. A Rotary elnöke tanácskozási joggal részt vesz az ENSZ ülésein. A világ több mint ötszáz területi szervezetében 33 ezer klub működik 1,2 millió taggal – közölte az MTI. Hazánkban negyvenkilenc klub több mint ezer tagja végez karitatív tevékenységet. A klubok Debrecenben futófesztivált szerveznek, Szegeden és Pécsen a Rotary Advent keretein belül adnak támogatást rászorulóknak, több városban pedig a vakok tájékoztatása érdekében „tapintható láthatatlan” domborművet állítottak.
Reklám