A júniusi adatok alapján több mint nyolcszázötvenezer munkavállaló után vették igénybe a munkahelyvédelmi akcióterv által biztosított kedvezményeket.
A Nemzetgazdasági Minisztérium tegnapi közleményében kiemelte: a program első évében, 2013-ban kilencvenhétmilliárd forint maradt a versenyszféra érintett munkaadóinál. Tavaly az összeg megközelítette a 125 milliárd forintot, az idén az első hat hónapban pedig újabb hatvanötmilliárdot hagyott az akcióterv a munkáltatóknál. Két és fél év alatt így mintegy kétszázkilencvenmilliárd forint adócsökkentéshez jutottak hozzá a hazai gazdasági szereplők. Az akcióterv 319 ezer ötvenöt év feletti és 293 ezer szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatott munkáját segítette. A 25 év alatti fiatalok közül 160 ezren kaptak segítséget munkahelyük megőrzéséhez, emellett 34 ezer tartósan álláskereső és csaknem negyvenezer gyes, gyed és gyet után visszatérő munkavállaló foglalkoztatását is elősegítette a program - írta az MTI. A kormány foglalkoztatási programjainak köszönhetően folyamatosan csökken a munkanélküliség, nő a foglalkoztatottság. A munkában lévők száma 4,2 millió, a munkanélküliségi ráta hét százalék alá került.



